вівторок, 6 квітня 2021 р.


 Миколай завітав у гості.

І знову " Перший раз у перший клас"


 

Українська мова. Читання.

Тема. Буква «ї», позначення нею сполучення звуків [йі]. Звуковий аналіз слів.

           Читання слів. Словникові вправи. Опрацювання віршів.

Мета. Ознайомити дітей із буквою «ї»; вчити правильно вживати букву «ї» на позначення двох  звуків [йі] та  вимовляти під час читання в складах і словах; позначати на письмі; розвивати фонематичний слух, вміння виконувати звуко – буквений аналіз, навички правильного, виразного, швидкого читання; виховувати допитливість, бережне ставлення до природи.

Обладнання: магнітні букви і фішки, слайди із тваринами,  тренажер для розчитування, предметні малюнки, картки із словами для гри та групової роботи, квіточки – смайлики для кожного учня.

                  

    Хід уроку

I.                  Організація класу до роботи

Дзвінок нас покликав

За парти сідати,

Уважними бути, урок починати.

Сядьте, діти, рівненько

Посміхніться всі гарненько.

Настрій на урок візьмем,

Працювати розпочнем.

II.               Основна частина

1.     Актуалізація опорних знань

Повторення голосних звуків і букв, що їх позначають

(діти виставляють букви на дошці)

Ліс, лис, мед, рак, куб, око, ряст, ллє, кую.

2.     Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні наш урок читання буде незвичайним. Щойно я отримала SMSповідомлення. Відгадайте від кого

В лісі я мишей ловлю,

Груші та гриби люблю,

А коли когось злякаюсь,

Хутко у клубок згортаюсь.

Хоч у голках мій піджак,

Не кравець я, а …(їжак).(слайд)

Їжачок, проснувшись від зимової сплячки, просить допомогти йому презентувати свою букву. Він підготував завдання для звірят лісової школи.

3.     Повідомлення теми та завдань уроку

4.     Вивчення нового матеріалу

Завдання для зайчика (слайд). Зробити звуко – буквений аналіз слова «їжак».

Завдання для лисички (слайд).  Вправа «Асоціативний кущ» -  «Їжак»

Завдання для слоника (слайд). Стратегія «Сенкан». Складання сенкану до слова «Їжак».  Ознайомлення із новою буквою «Ї», позначення нею звуків [йі].

Завдання для котика (слайд). Робота із конструктором LEGO. За допомогою цеглинок побудувати букву Ї.

Завдання для песика (слайд). Підготовчі вправи до читання. Тренажер розчитування  (відео).

Завдання для вовчика (слайд). Опрацювання вірша «Трамвайчик» Анатолія Камінчука.  Вправа «Передбачення» за малюнком. Читання вірша. Робота зі словами. (Стіна слів: трамвайчик) Гра «Впізнай транспорт» (предметні малюнки  - тролейбус, трамвай, автобус).

Вправа «Читання із другом».

Фізкультхвилинка

Завдання для коника (слайд). Опрацювання вірша «Їде зайчик у трамваї» Ігоря Січовика. Вправа «Передбачення» за малюнком. Робота зі словами.  (Стіна слів: квиток.) Читання вірша у особах.

Гра  -  руханка «Зупинка». В учнів на партах картки зі словами овочів і фруктів. На зупинці «Овочева двоскладова» виходять діти, які мають картки назви овочів, що складаються із двох складів…

Завдання для кротика (слайд).Опрацювання вірша «Чиї ручаї» Миколи Возіянова. Читання вірша. Бесіда за змістом вірша за технологією «Ромашка Блума». Читання ланцюжком.

III.           Закріплення вивченого матеріалу.

1.     Групова робота. Із букв скласти слова і зробити звукові моделі (ручаї, поїзд, Київ, музеї)

2.     Рефлексія. Обмін враженнями.

3.      Квіточка настрою

 З яким настроєм минув урок? Покажіть його на квіточці зі смайликом.

 

понеділок, 14 січня 2019 р.

Зимові розваги


Що за гамір?
Що за гра?
Ліпить бабу
Дітвора!



Новорічні привітання від 3 - А класу.

Коли проб’є дванадцята година,
І старий рік зустрінеться з Новим,
Хай пощастить і Вам, і всій родині,
Ми зичимо, щоб посміхнулись Ви!
Хай казку принесе на крилах вечір,
І казка щоб затрималась на вік,
І під ялинку щоб чарівні речі
Приніс Вам щедрий дядько Новий рік!

Урок доброти "Дивіться на нас як на рівних!"


"Не дивіться на вади мої –
Краще гляньте у душу мою.
Та послухайте дзвін-ручаї –
Я нічого від Вас не втаю."