пʼятниця, 12 січня 2018 р.

Математика 2 клас. Урок - квест. До Дня Святого Миколая.

Тема. Закріплення вивчених способів додавання і віднімання. Розпізнавання      
           геометричних фігур. Розвязування задач.

Мета. Формувати в учнів навички усного додавання та віднімання              двоцифрових  чисел; розширювати знання про коло і круг; вчити вимірювати радіус та діаметр  кола або круга;  вдосконалювати вміння і навички  розв’язувати  вирази і задачі, складати істинні висловлювання.
 Обладнання. Математичні вирази, малюнки,  слайди, картки із завданням,
   граф – схеми до задач, лінійки, циркулі, загадки.
Тип уроку. Урок – квест.
                                      Хід уроку
I.Вступна частина
1.Організація класу
(Стукіт у двері. Лист учням 2-А класу)
-Діти, сьогодні День Святого Миколая. Вдома ви вже отримали гостинці від Миколая, а нам він надіслав листа.
Любі, милі, добрі діти.
Хай вам завше добре буде.
Хай кожного часу, кожної днини
Господь вам поможе, в біді не покине.
По землях далеких із краю у край поспішаю,
Я вам на гостину дарунок посилаю.
Якщо завдання всі мої виконаєте,
Подарунок обовязково знайдете.
Залишаю янголів своїх спостерігати,
І корзину з подарунками шукати.
2.Актуалізація опорних знань.
Завдання від Миколая.
Завдання1. ( Усні обчислення)
Лічбу свою покажіть
Ланцюжок прикладів розвяжіть.
85 - 4 - 21 + 14 + 6 – 40 + 18 =
50 + 26 – 4 – 12 + 28 – 80 + 9 =
Завдання 2 знайдете за рослиною, що росте в горщику біля дверей.
(Приклади – цукерки за №468 ст. 81)
Завдання 3.
-         Молодці, не підвели. Ось загадка №3
-Що ношу я у торбині
На гостинчики дитині?
(Задачі – слайди)
Цукерки – 76 кг                Пряники – 38 кг                  Яблук -85 кг
Мармелад – 56 кг              Печиво -62 кг                      Груш - ? на 15 кг <
На скільки менше?            Скільки разом?
3.Каліграфічна хвилинка
Завдання 4. Попрацюйте в зошиті, а завдання знайдете, розгадавши про що іде
мова.
Воно міцне та важке, його складно розірвати, хоч і легко розбити. Найважливіша ознака, що воно прозоре. Виготовляють його із піску, вапна, додають карбонат кальцію.(скло –вікно)
1 рядок: записати числа четвертого десятка.
2 рядок: збільшити числа на два десятки і записати.
II.Основна частина
1.Робота над задачею №469
Завдання 5 знайдете під моделлю нашої планети (глобус)
2.Пояснення нового матеріалу за вправами №№ 470 – 473
Завдання 6. Загадка.
Біжить Антошка,
А за ним сороконожка.(Поїзд)
 Виконайте завдання на с. 82 підручника.
3. Практична робота в зошитах.
Завдання 7 шукайте  (загадка)
Мене бють, та я не плачу,
А ще тільки вище скачу. (Мяч)
-         Накреслити коло радіусом 3 см. Знайти діаметр цього кола.
III. Розвиток математичних умінь.
1.     Самостійна робота.
Завдання 8.  Загадка. В кожному класі я вишу і дітей писати вчу.
Завдання знайдете, відкривши (дошку).
6 + 19 =                    40 – 7 =                     (40 – 24) + 30 =
35 +18 =                   25 – 8 =                     90 – (36 + 15) =
46 + 17 =                  56 – 29 =                   90 – 36 + 15 =
IV. Підсумок.
Завдання – побажання.
Будьте добрі й завжди щирі,
Живіть в злагоді і мирі,
Мамі й тату помагайте,
Менших себе не чіпайте.
Вчителям у поміч будьте,
І мене ви не забудьте.
А дарунок мій шукайте,
Там, де пальто й шубки вішаєте. (Вішалка.)
(Діти знаходять корзинку з цукерками.)
V. Домашнє завдання.

С.83, №475

Немає коментарів:

Дописати коментар