пʼятниця, 13 січня 2017 р.

Життя і творчість Олександра Довженка

Тема: життя і творчість Олександра Довженка.
О. Довженко « Зачарована Десна» (уривки)
Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом
О. Довженка; удосконалювати читацькі навички; вміння
читати за особами; розвивати зв’язне мовлення, образне
мислення, інтерес до читання твору, здатність порівнювати,
співставляти; виховувати любов до отчого дому, свого
рідного краю.


Обладнання: портрет О. Довженка, презентація

I Організаційний момент
Встали, діти, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
II. Мовленнєва розминка
1. Артикуляційна хвилинка
2. Розчитування. Гра «Дощик»
Гарна, велика країна моя,
Є в ній озера, річки і моря,
Гори високі, степи та ліси, -
Скільки багатства і сеільки краси!
3. Гра «Що зайве?» (слайд)
Дніпро, Ніл, Десна, Сула
- Яка із цих річок протікає територією нашої області?
III. Мотивація навчальної діяльності
Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми ознайомимося з життєвим і творчим шляхом письменника, кінорежисера, який народився на Чернігівщині і понад усе любив Десну, Олександром Петровичем Довженком.
- Яких ви ще знаєте письменників і поетів, що народилися на Чернігівщині? (П.Тичина, С. Васильченко, В. Чухліб)
IV.Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
1. Біографічна довідка (презентація)
2. Опрацювання статті про О. Довженка за підручником. Гра «Рибки»
3. Фізкультхвилинка
4. Робота над першою частиною уривка «Зачарована Десна»
- Поміркуйте, яким може бути текст із таким заголовком? Доведіть свою думку.
5. Читання тексту «Мікрофон»
6. Словникова робота
косовиця таємничих
клопіт дзвенять
волок щасливий
наклеп крутий
7. Фронтальна робота.
Аналіз твору з елементами вибіркового читання.
- Куди зібрався малий Сашко з батьком і родичами?
- В яку частину доби збиралися на косовицю?
- Як проходили збори?
- Що брали із собою?
- Чому хлопчикові хотілося на косовицю?
- Зачитайте опис Десни.
- Що викликало в малого Сашка захоплення на Десні?
У лісі - , у лозах -, у кущах - , в озері - .
8. Читання за особами ( збори на косовицю)
9. Робота за ілюстрацією підручника
- Які кольори переважають на малюнку?
- Який настрій вони створюють?
- Яким рядкам твору відповідає ця ілюстрація?
V. Підсумок уроку
Гра «Закінчи речення…»
VI. Домашнє завдання
Читати за особами і переказувати першу частину с. 103 - 106

Немає коментарів:

Дописати коментар