понеділок, 27 листопада 2017 р.

Буква "я".Урок навчання грамоти. 1 клас

Тема. Букви Я, я. Позначення буквою я звуків [йа]
Мета: ознайомити учнів з буквою, її назвою та звуковим значенням; виробляти навички читання слів з буквою «я»; вправляти у звуковому  аналізі слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати  мислення, фонематичний слух, зв’язне мовлення, пізнавальний інтерес; виховувати  любов та дбайливе ставлення до природи
.
Обладнання: схеми для утворення та читання складів, слів; предметні малюнки; фішки для звуко­вого аналізу слів; схеми речень.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1 Мовна розминка
Ховрахи хотіли хліба,
Ховрахам давали рибу.
Ховрахи халви хотіли,
Та просити не уміли.
 2.   Гра «Третій зайвий»
Хом’як, ховрах, хрущ.
Хуга, хутро, хурделиця.
3. Гра – розчитування «Кут зору»
4. Гра «жук-буквоїд»
— Вставте букви, яких бракує.
Черепа.а, му.омор, капелю., пта.и .  
III. Повідомлення теми уроку, мотивація діяльності
— Сьогодні на уроці ми вивчимо ще одну букву, але ця буква непроста. Вона ніби актриса, яка може грати різні ролі. І сьогодні ми дізнаємося, якими ж ці ролі можуть бути.
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Слухання вірша «ЯБЛУНЬКА»
В лісі яблунька, в лісі дичка,
Рясно яблучок невеличких.
Плаче яблунька, плаче дичка:
— Родять яблучка, звуть — кислички…
 2 Звуковий аналіз слова яблунька
V. Ознайомлення з буквою « я »
1 Демонстрація букви я (великої і малої). Аналіз будови, порівняння великої і малої букв між собою, з іншими буквами. Визначення місця букви я в касі букв.
2 Утворення та читання складів типу злиття
3. Читання складових таблиць. Спостереження за вимовою звуків.
VI. Робота в зошитах
1 Письмо друкованих літер Я, я
2 Письмо складів з буквою
Фізкультхвилинка
 VII. Робота за Букварем  
1. Читання складових таблиць. Спостереження за вимовою звуків.
2. Розгляд малюнків. Складання розповіді за малюнком.
3. Аналіз звукової моделі слів яблуко , Яків
4. Творче завдання (слайд)
— На яблуньці — завдання (малюнок яблуні, на її листочках слова). Потрібно скласти речення з поданих слів.
яблуні, На, стиглі, плоди.
5. Гра «Діалог»
Я до вас питання маю:
Хто на я рослину знає? (Ялина, явір)
• Ще спитати хочу я:
Є на букву я ім’я? (Яна, Яків, Ярина)
VIII. Узагальнення та систематизація знань
1.     Гра «Мисливці» (Діти роблять хлопок, коли в слові чується буква «я»)
Яків та Ярина яблука збирали
І маленьку ящірку в траві налякали.
          Яблука на ярмарок
          В ящику везла,
          Яблука на ярмарку
          Швидко продала.
2.Робота в групах (Одна група дітей працює над деформованим текстом у «Супутнику Букваря».Друга група складає речення із розрізної азбуки. «На яблуні достигли яблука.»)
1. Гра «"Зайве" слово»
— Прочитайте слова. Знайдіть «зайве» слово.
ялина                                       ящірка
оленя                                       яструб
язик                                         маяк
— Поясніть свій вибір.
 IX. Підсумок уроку
1.Інтерактивна технологія «Мікрофон».
Яку букву вивчали?
Які звуки вона позначає?

Придумай те слова з буквою «я».
Тема. Букви Я, я. Позначення буквою я звуків [йа]
Мета: ознайомити учнів з буквою, її назвою та звуковим значенням; виробляти навички читання слів з буквою «я»; вправляти у звуковому  аналізі слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати  мислення, фонематичний слух, зв’язне мовлення, пізнавальний інтерес; виховувати  любов та дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: схеми для утворення та читання складів, слів; предметні малюнки; фішки для звуко­вого аналізу слів; схеми речень.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1 Мовна розминка
Ховрахи хотіли хліба,
Ховрахам давали рибу.
Ховрахи халви хотіли,
Та просити не уміли.
 2.   Гра «Третій зайвий»
Хом’як, ховрах, хрущ.
Хуга, хутро, хурделиця.
3. Гра – розчитування «Кут зору»
4. Гра «жук-буквоїд»
— Вставте букви, яких бракує.
Черепа.а, му.омор, капелю., пта.и .  
III. Повідомлення теми уроку, мотивація діяльності
— Сьогодні на уроці ми вивчимо ще одну букву, але ця буква непроста. Вона ніби актриса, яка може грати різні ролі. І сьогодні ми дізнаємося, якими ж ці ролі можуть бути.
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Слухання вірша «ЯБЛУНЬКА»
В лісі яблунька, в лісі дичка,
Рясно яблучок невеличких.
Плаче яблунька, плаче дичка:
— Родять яблучка, звуть — кислички…
 2 Звуковий аналіз слова яблунька
V. Ознайомлення з буквою « я »
1 Демонстрація букви я (великої і малої). Аналіз будови, порівняння великої і малої букв між собою, з іншими буквами. Визначення місця букви я в касі букв.
2 Утворення та читання складів типу злиття
3. Читання складових таблиць. Спостереження за вимовою звуків.
VI. Робота в зошитах
1 Письмо друкованих літер Я, я
2 Письмо складів з буквою
Фізкультхвилинка
 VII. Робота за Букварем  
1. Читання складових таблиць. Спостереження за вимовою звуків.
2. Розгляд малюнків. Складання розповіді за малюнком.
3. Аналіз звукової моделі слів яблуко , Яків
4. Творче завдання (слайд)
— На яблуньці — завдання (малюнок яблуні, на її листочках слова). Потрібно скласти речення з поданих слів.
яблуні, На, стиглі, плоди.
5. Гра «Діалог»
Я до вас питання маю:
Хто на я рослину знає? (Ялина, явір)
• Ще спитати хочу я:
Є на букву я ім’я? (Яна, Яків, Ярина)
VIII. Узагальнення та систематизація знань
1.     Гра «Мисливці» (Діти роблять хлопок, коли в слові чується буква «я»)
Яків та Ярина яблука збирали
І маленьку ящірку в траві налякали.
          Яблука на ярмарок
          В ящику везла,
          Яблука на ярмарку
          Швидко продала.
2.Робота в групах (Одна група дітей працює над деформованим текстом у «Супутнику Букваря».Друга група складає речення із розрізної азбуки. «На яблуні достигли яблука.»)
1. Гра «"Зайве" слово»
— Прочитайте слова. Знайдіть «зайве» слово.
ялина                                       ящірка
оленя                                       яструб
язик                                         маяк
— Поясніть свій вибір.
 IX. Підсумок уроку
1.Інтерактивна технологія «Мікрофон».
Яку букву вивчали?
Які звуки вона позначає?

Придумай те слова з буквою «я».

Немає коментарів:

Дописати коментар