четвер, 23 листопада 2017 р.

Урок літературного читання


Тема: СКРИНЬКА УКРАЇНСЬКИХ НАРОДНИХ КАЗОК.
 ЛИСИЧКА-СЕСТРИЧКА
Мета: учити учнів свідомо і виразно читати казки; розвивати вміння виділяти в тексті  дійових осіб, давати їм характеристику; оцінювати вчинки героїв; виховувати чес­ність, порядність.
Обладнання:складова таблиця,аудіозапис, фотозображення

Хід уроку
I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.МОВНА РОЗМИНКА
1.Робота над скоромовкою
Бук бундючивсь перед дубом,
Тряс над дубом бурим чубом.
Дуб пригнув до чуба бука —
Буде букові наука.
2.Гра «Слово навпаки»
Куж, куж, куж – (жук, жук, жук).
Виж, виж, виж – (жив, жив, жив).
Жув, жув, жув – (вуж, вуж, вуж).
Не тужив.
3.Гра «Додай літеру»
Слова спокійно жили в книжці,
В яку вдалось пробратись мишці.
Вона початки відкусила,
У себе в нірці схоронила.
(Л)_исичка, (к)_урочка, (к)_ачечка, (я)_ір’ячко, (х)_востик.
4. Розчитування
        (Складова таблиця №3)
III.ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Інсценізація казки «Колобок»
IV.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ
1.Упізнайте казкового героя!
Хто у нас така гарненька,
Білогруда та руденька?
Миші, зайці, не баріться,
Бо вполює вас…лисиця!
Лисичка-сестричка — це одна з найулюбленіших героїнь українських народних казок. Про неї складено багато  переказів.
2. Показ зображення лисички
Продовжте речення.
Лисиця — руда... (хитра, спритна, підступна, пишнохвоста, білогруда...)
Сьогодні ми почнемо читати українську народну казку «Лисичка- сестричка».
V.СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.Слухання аудіозапису казки з показом слайдів
Хто головний герой казки?
2.Словникова робота
 Фізкультхвилинка
3.Читання казки учнями «ланцюжком»
4.Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання
Що вдалося вкрасти лисичці?
Куди лисичка попросилася переночувати?
Як вона вмовляла господарів?
Які слова добирала?
Що зробила лисичка вночі?
Що почала вимагати у хазяїна?
5.Читання казки за особами
6. Розповідання учнями продовження казки за малюнками, уміщеними на першому форзаці підручника
Вправа «Мікрофон»
7.Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання кінцівки казки (с. 40-41)
8. Поділ казки  на частини.
Придумайте назви до частин.
Порівняйте, із чого почала лисичка обмін і чим завершила.
Чи подобаються вам учинки лисиці?
Як ви їх оцінюєте?
Чи відповідає змісту казки приказка «Міняв тихо — виміняв лихо»? По­ясніть свою відповідь.
VII. ПІДСУМОК УРОКУ
Яку казку читали на сьогоднішньому уроці?
Хто є головним персонажем цієї казки?
Назвіть інших персонажів казки.
Чого вчить нас ця казка?
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Переказувати казку.

Немає коментарів:

Дописати коментар